27 września, 2022

10 najczęstszych mitów dotyczących motywowania

 

  1. Można zmotywować każdego do efektywnego wykonania zadań (błąd np. nie da się zmotywować kogoś kto jest wypalony zawodowo).
  2. Motywują nas tylko pieniądze (błąd np. zależy to od naszego systemu wartości oraz aktualnej sytuacji głównie osobistej).
  3. Jeżeli pracownik ma niskie wyniki jakości pracy, to na pewno chodzi o jego motywację (błąd np. może źle zrozumiał zadanie, źle zostało mu ono zdelegowane).
  4. Ludzie są z natury leniwi (błąd generalizacji).
  5. Atmosfera w zespole nie wpływa na motywację zespołu (błąd bo warunki w jakich się pracuje wpływa na postawę pracownika mimo posiadania wysokich umiejętności i wiedzy).
  6. Motywowanie pracownika nie wymaga przygotowania (błąd bo im lepiej się przygotujemy tym większy sukces osiągniemy).
  7. Motywując pracownika nie trzeba wymieniać jego sukcesów czy porażek (błąd bo im bardziej odnośmy się do efektów pracy danej osoby, to tym bardziej odczuwa ważność danej rozmowy).
  8. Motywując innych, sami możemy mieć niski poziom motywacji (błąd bo nasza postawa wpływa na naszą komunikację werbalną i niewerbalną).
  9. Można motywować innych do tak (błąd bo im bardziej motywując kogoś na dany cel, tym większa szansa, że zwiększy się jego zaangażowanie w danej materii).
  10. Motywacja jest stała (błąd bo jest jak synusoida, chyba, że robimy coś co wprowadza nas w stan „flow”).

Powyższa lista nie wyczerpuje wszystkich możliwych błędów. Zapisz się na indywidualną sesję abyśmy omówili Twoje potrzeby.

Pozdrawiam serdecznie,

Iwona Firmanty

Psycholog, Socjolog, Trener, Certyfikowany Coach ICC

Może mogę Cię w czym wesprzeć?

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Iwona Firmanty

Iwona Firmanty

PSYCHOLOG, SOCJOLOG, TRENER, COACH ICC. WŁAŚCICIELKA FIRMY SZKOLENIOWEJ HUMAN SKILLS ORAZ PROJEKTU SUKCES KOBIETY BIZNESU

Zostaw Komentarz

Przeczytaj również: