18 grudnia, 2020

Jak zadbać o work-life balance

Statystyki alarmują – mamy coraz większe problemy z wydajnością w pracy, dlatego potrzebujemy nadgodzin, aby zdążyć z obowiązkami. Coraz mniej dbamy o siebie, doświadczamy stresu w pracy i nie potrafimy wypoczywać w czasie wolnym. Odpowiedz na pytania, które dla Ciebie przygotowaliśmy i sprawdź czy potrzebujesz zadbać o Work-life balance. Pamiętaj, że to, jak o siebie dbasz w życiu osobistym, ma bezpośredni wpływ na Twoją efektywność i zaangażowanie w pracę.

Czy potrzebujesz zadbać o Work-life balance?

 1. Czy, gdy otwierasz oczy nad ranem, pierwsza Twoja myśl sprowadza się do ilości obowiązków, zadań w pracy?
 2. W ciągu dnia pracy czujesz ścisk żołądka, bądź zawroty głowy? Pod koniec dnia natomiast orientujesz się, że nic nie zjadłeś/aś od śniadania? Jesz wpatrując się w ekran komputera, odbierając telefon między jednym i drugim kęsem?
 3. Często się stresujesz, masz wrażenie uciekającego czasu i jednocześnie wydłużającej się listy zadań do zrobienia?
 4. Miewasz problemy z koncentracją przy wykonywaniu zadania, bądź doskwiera Ci ból głowy z nadmiaru informacji, które przetwarzasz w pracy?
 5. Zapominasz o ważnych dla siebie sprawach?
 6. Pracujesz mimo gorączki i kaszlu, bo klient/szef, bądź Ty sam/a tego od siebie oczekujesz?
 7. Wciąż się spieszysz i nie znajdujesz chwili by przyjrzeć się temu, co się w Tobie aktualnie dzieje? Nie masz czasu, aby zastanowić się, czy to czym się aktualnie zajmujesz ma sens dla Ciebie, Twojego biznesu bądź projektu?
 8. Wybuchasz w domu na dzieci, partnera/partnerkę, siebie, odreagowując stres z pracy, marząc o chwili wyłącznie dla siebie?
 9. A może wcale nie jest źle, ale chciałbyś/abyś wprowadzić więcej porządku, spokoju i równowagi do swojej codzienności oraz zadbać o siebie w ciągu dnia pracy?

Im więcej udzieliłeś/aś odpowiedzi „tak”, tym większy sygnał, że możesz potrzebować zadbać o swój Work-life balance.

Zachęcamy do wypełnienia testu na stronie: https://rodzinaipraca.gov.pl/sprawdz-swoj-work-life-balance/. Odpowiedzi na 34 pytania pozwolą Ci sprawdzić Twój Work-life balance.

Pamiętaj, że codzienna praca nie musi być czasem powinności, obowiązku, odcinania się od swoich potrzeb i wykonywania poleceń innych wbrew sobie, w trybie robota. Nie jesteś robotem. A jeśli nawet próbujesz nim być w pracy, to na dłuższą metę takie podejście odbije się na Twoich wynikach, zdrowiu fizycznym i psychicznym. Jeśli chcesz czuć satysfakcję z pracy i osiągać w niej wysokie wyniki, spraw, by była ona zgodna z Twoim rytmem. Zadbaj o siebie w pracy i spraw, by Twoje życie zawodowe współpracowało z Twoim życiem osobistym. By pozostać sobą – być autentycznym, nikogo nie udawać, pracować w zgodzie ze swoim rytmem i potencjałem, aby słuchać siebie i dzięki temu osiągać wspaniałe wyniki.

Szkolenie Work-life balance jest dla Ciebie jeśli chcesz:

 • zadbać o to, aby być nie tylko zaangażowanym, chętnym do rozwoju pracownikiem, szefem, czy właścicielem biznesu, ale pamiętać również o własnych, indywidualnych potrzebach.
 • chcesz, by Twoja praca przynosiła korzyść Tobie i Twojej firmie oraz miała sens.
 • pragniesz zadbać o siebie, przeciwdziałać wypaleniu psychicznemu i fizycznemu.
 • chcesz poznać sposoby na to, jak być bardziej efektywnym/ą i odnosić wspaniałe wyniki, pozostając w zgodzie ze swoim rytmem.
 • lepiej słuchać swoich potrzeb i rozumieć motywy swojego działania.
 • uporządkować swój dzień i nauczyć się jak utrzymywać kontrolę nad swoimi zadaniami.
 • przyjrzeć się temu, jak szukać sensu w podejmowanych działaniach.
 • poznać sposoby poprawy koncentracji na ważnych dla Ciebie zadaniach.
 • poprawić swoje umiejętności radzenia sobie ze stresem.
 • nauczyć się obserwacji swoich uczuć i wykorzystywać je w podejmowanych przez Ciebie biznesowych decyzjach.
 • poznać sposoby na pobudzanie swojej kreatywności, by wspierała Cię w Twoich zadaniach.
 • dowiedzieć się, jak umiejętne zaspokajanie potrzeb swojego organizmu może sprzyjać osiąganiu celów zawodowych.
 • zadbać o więcej balansu i równowagi w swoim życiu codziennym, z uwzględnieniem zarówno życia zawodowego, jak i osobistego.
 • czuć radość z codziennej pracy, satysfakcję z osiąganych wyników oraz odczuwać spokój wewnętrzny, wiedząc, że Twoja praca nie jest intruzem w Twoim życiu osobistym.

Jeśli potrzebujesz zadbać o Work-life balance, mamy dla Ciebie propozycje szkoleń:

Szkolenie online: Work-life balance

Szkolenie stacjonarne – spotkajmy się w Warszawie: Work-life balance

 

Może mogę Cię w czym wesprzeć?

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Iwona Firmanty

Iwona Firmanty

PSYCHOLOG, SOCJOLOG, TRENER, COACH ICC. WŁAŚCICIELKA FIRMY SZKOLENIOWEJ HUMAN SKILLS ORAZ PROJEKTU SUKCES KOBIETY BIZNESU

Zostaw Komentarz

Przeczytaj również: