31 marca, 2020

Jak wykorzystać stres do produktywnego działania?

Jako Psycholog, Socjolog, Trener, Coach a przede wszystkim właściciel firmy szkoleniowej Human Skills, chciałabym Cię zaprosić do tego, abyś nie tkwił w przeżywaniu negatywnego stresu.  Stres może mieć również rolę mobilizującą do działania – pozwól, że pokażę Ci, że to jest możliwe.

Misją mojej firmy jest rozwój osobisty i przekazywanie wiedzy naszym Klientom. Rzeczywiście, aktualna sytuacja dla wszystkich jest nowa i trudna – jesteśmy całkowicie wyrwani ze strefy komfortu. W związku z tym, wiele osób ma silne poczucie zagrożenia związanego ze zdrowiem, ale również z życiem zawodowym oraz osobistym.

Daj sobie pomóc! Już 7 kwietnia będę prowadziła jedno z moich pierwszych Webinarium, w którym przedstawię jak w aktualnej sytuacji skupić się na tym, na co masz wpływ, abyś zaprojektował sobie przyszłość i żył produktywnie.

Dosyć o epidemii z perspektywy słabości i paraliżu naszego życia! Towarzyszący Ci lęk jest bezproduktywny, a energia potrzebna do jego wyprodukowania zostaje niewykorzystana i utracona. Ok, to co teraz w takim razie? Skup się na tym, na co masz wpływ.

Zastanów się razem ze mną. Jeśli masz możliwość, zapisz sobie odpowiedzi w najwygodniejszy dla Ciebie sposób – na kartce czy w komputerze, a potem przeanalizuj je.

Życie osobiste

 1. Jak interpretujesz daną sytuację? Skupiasz się na faktach czy na przypuszczeniach? Czy pozwalasz emocjom przejąć panowanie nad Twoim życiem?
 2. Stres Cię paraliżuje czy aktywizuje do działania? Czy masz wgląd w siebie i rozumiesz dlaczego tak reagujesz?

Jeżeli aktualna sytuacja powoduje, że czujesz się zagubiony, poszukaj kogoś w swoim otoczeniu, kto działa. Podpatruj w jaki sposób się zachowuje, jak reaguje na różne przeciwności i spróbuj czerpać od niego przykład. Pomyśl w czym możesz mu się przydać – jeżeli ten ktoś przejmuje rolę „kapitana statku”, to zastanów się jak możesz go odciążyć i go wesprzeć. Często tacy działacze nie mają czasu na sen, na jedzenie. Pomyśl jak mógłbyś umilić mu dzień.

 1. Jak mógłbyś zabezpieczyć swoje zdrowie i zdrowie Twojego otoczenia?
 2. Jak aktualnie dbasz o swoją efektywność osobistą? Jak wygląda Twój dzień? Jak wykorzystujesz ten czas?
 3. W jaki sposób zarządzasz swoimi finansami? Co robisz w tym kierunku?
 4. W jaki sposób dbasz o swój rozwój osobisty?
 5. Jak dbasz o swoje relacje – z bliską osobą, z dziećmi, z rodziną, z dalszymi znajomymi?
 6. Jak dbasz o swoje hobby i pasje, które możesz realizować w tej aktualnej sytuacji? Jeżeli takich nie masz, to czy ich szukasz? To może być super odskocznia od słuchania tego, co podają w wiadomościach.
 7. Jak zarządzasz swoim stresem? Jakie techniki stosujesz? Czy w ogóle wiesz jakie masz spektrum możliwości?
 8. Jak zarządzasz swoimi emocjami – strachu, lęku, niepokoju, żalu czy też gniewu?
 9. Co robisz aby „nie zwariować”?
 10. Co robisz, aby Twoje otoczenie z Tobą nie zwariowało?

Życie zawodowe

 1. Jak dbasz o swoją efektywność zawodową?
 2. Czy dbasz o to, aby Twój szef miał poczucie, że jesteś partnerem biznesowym mającym odpowiedzialność za podjęte działania? Czy na bieżąco informujesz go o statusach realizowanych przez Ciebie zadań?
 3. Czy zbierasz argumenty wskazujące, że jesteś niezbędnym pracownikiem Twojej organizacji?
 4. Czy jesteś przygotowany na negocjacje warunków zatrudnienia lub warunków zwolnienia?
 5. Czy planujesz swoją dalszą ścieżkę kariery? Tak, będą zmiany, być może zwolnienia, być może będą poszukiwanie inne kompetencje. Będziesz czekać czy zaczniesz przewidywać i planować rozwój/zmianę kompetencji?
 6. W jaki sposób wzmacniasz swoje kompetencje?
 7. Jak dbasz o swoją markę osobistą np. na LinkedInie?
 8. Czy odświeżasz lub budujesz nowe relacje zawodowe?

Powyższe zagadnienia nie wyczerpują oczywiście listy pytań jakie mogłabym Ci zadać. Na bazie tego, co sobie przeanalizowałaś – działaj, nie czekaj. Pamiętaj, że człowiek ma silną umiejętność adaptacji.

Zapraszam na swoje Webinarium, Zarządzanie stresem w sytuacji zmiany zawodowej i życiowej już 07.04.2020r. o godzinie 10:00.

Zapisy poniżej:

https://www.humanskills.pl/szkolenia_on_line/bezplatny-webinar-zarzadzanie-stresem-w-sytuacji-zmiany-zawodowej-i-zyciowej-07-04-2020r-godz-1000-1130/

Pozdrawiam, Iwona Firmanty

Psycholog, Coach ICC, Socjolog, Trener biznesu

Właścicielka firmy szkoleniowej Human Skills

Założycielka projektu Sukces Kobiety Biznesu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Iwona Firmanty

Iwona Firmanty

PSYCHOLOG, SOCJOLOG, TRENER, COACH ICC. WŁAŚCICIELKA FIRMY SZKOLENIOWEJ HUMAN SKILLS ORAZ PROJEKTU SUKCES KOBIETY BIZNESU

Zostaw Komentarz

Przeczytaj również:

Iwona Firmanty

Poznaj feedforward

Feedforward skupia się na przyszłości. Marshall Goldsmith, w swojej książce „What Got You Here Won’t Get You There”, przekonuje, że to właśnie feedforward powinien być głównym narzędziem w naszej praktyce życia zawodowego i osobistego, gdyż wzmacnia myślenie przyczynowo – skutkowe.

czytaj dalej »