4 lutego, 2020

Jak osiągnąć sukces?

Wciąż patrzysz z zazdrością na tych, którzy osiągnęli to, o czym Ty jedynie marzysz? Nie wierzysz, że i Ty mógłbyś spełnić swoje marzenia? Jeśli tak, to brakuje Ci wiary w to, że jesteś w stanie osiągnąć sukces, a wystarczy podjąć się kilku prostych kroków, by marzenie stało się rzeczywistością. 

1. Wyznacz cel Zastanów się, co chciałbyś osiągnąć. Nie musisz robić wizualizacji swojego życia po osiągnięciu wyznaczonych celów. Wystarczy jedynie określić, jaki jest Twój cel w życiu. To jego będziesz się trzymał przez wszystkie etapy sukcesywnej realizacji celu. Wyznaczenie celu to działanie, którego nie podejmuje większość ludzi w życiu. Dlatego tkwią w jednym miejscu, powtarzając schematy nie dające im satysfakcji.

 2. Zacznij coś robić Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz zacząć działać. Bez pracy i zaangażowania niczego nie dokonasz. Zacznij więc pracować, zamiast tylko snuć w myślach plany na swoje życie w formie fantazji. Odkryj to, czym chciałbyś się zajmować. To, co dałoby Ci zysk. To, czego ludzie potrzebują, a za co mógłbyś otrzymać wynagrodzenie. Następnie zabierz się za działanie, nie stój w miejscu. Tylko od Ciebie zależy, czy zrealizujesz własne marzenia. 

3. Nie bój się ryzykować Gdyby wszyscy działali według jednakowych schematów, nie byłoby ludzi, którzy osiągnęli coś wyjątkowego w życiu. Musisz więc wyjść poza utarte schematy działania. Nie bój się ryzykować i nie załamuj się porażkami. One mogą Cię bardzo wiele nauczyć. Wyciągaj z nich właściwe wnioski i próbuj dalej.

 4. Ucz się i rozwijaj Jeśli chcesz osiągnąć sukces w danej dziedzinie, musisz być w tym naprawdę dobry. Najlepszy. Dlatego rozwijaj się, by osiągać zyski ze swojej działalności, by być odpowiednio produktywnym. 

5. Bądź wytrwały Na każdy sukces składa się niezliczona ilość porażek. Nie da się go bez nich osiągnąć. Dzięki porażkom wyciągamy wnioski i korygujemy swoje myślenie, działanie, strategie. Musimy przy tym stale dążyć do naszego celu, ważna jest więc wytrwałość. To ona jest jednym z zasadniczych składników każdego sukcesu. Podstawa to praca i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu. Biografie wszystkich ludzi sukcesu naznaczone są niezliczoną ilością godzin poświęconych na realizację marzeń. Nic samo się nie zrobi, dlatego nie oszukuj się wmawiając sobie, że wystarczy sam pomysł, a potem już wszystko pójdzie łatwo. Osiąganie sukcesu to ciągła praca, ale dzięki rezultatom tej pracy, wykonujesz ją z radością i nadzieją na dalszy rozwój. Pracujesz dla siebie i na siebie, aby sukces, który osiągniesz, był realizacją Twoich marzeń.   Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji swoich marzeń, to zapraszamy do skorzystania z coachingu w Human Skills, lub naszych szkoleń.  

Życzę Ci wielu sukcesów.

Pozdrawiam, Iwona Firmanty

Psycholog, Coach ICC, Socjolog, Trener biznesu

Właścicielka firmy szkoleniowej Human Skills

Założycielka projektu Sukces Kobiety Biznesu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Iwona Firmanty

Iwona Firmanty

PSYCHOLOG, SOCJOLOG, TRENER, COACH ICC. WŁAŚCICIELKA FIRMY SZKOLENIOWEJ HUMAN SKILLS ORAZ PROJEKTU SUKCES KOBIETY BIZNESU

Zostaw Komentarz

Przeczytaj również:

Iwona Firmanty

Poznaj feedforward

Feedforward skupia się na przyszłości. Marshall Goldsmith, w swojej książce „What Got You Here Won’t Get You There”, przekonuje, że to właśnie feedforward powinien być głównym narzędziem w naszej praktyce życia zawodowego i osobistego, gdyż wzmacnia myślenie przyczynowo – skutkowe.

czytaj dalej »