4 lutego, 2020

Jak osiągnąć sukces?

Zdarza Ci się patrzeć z zazdrością na tych, którzy osiągnęli to, o czym Ty jedynie marzysz? Nie wierzysz, że i Ty mógłbyś spełnić swoje marzenia? Jeśli tak, to brakuje Ci wiary w to, że jesteś w stanie osiągnąć sukces, a wystarczy podjąć się kilku prostych kroków, by marzenie stało się rzeczywistością.

1. Wyznacz cel

Zastanów się, co chciałbyś osiągnąć. Nie musisz robić wizualizacji swojego życia po osiągnięciu wyznaczonych celów. Wystarczy jedynie określić, jaki jest Twój cel w życiu. To jego będziesz się trzymał przez wszystkie etapy sukcesywnej realizacji celu. Wyznaczenie celu to działanie, którego nie podejmuje większość ludzi w życiu. Dlatego tkwią w jednym miejscu, powtarzając schematy nie dające im satysfakcji.

2. Zacznij coś robić

Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz zacząć działać. Bez pracy i zaangażowania niczego nie dokonasz. Zacznij więc pracować, zamiast tylko snuć w myślach plany na swoje życie w formie fantazji. Odkryj to, czym chciałbyś się zajmować. To, co dałoby Ci zysk. To, czego ludzie potrzebują, a za co mógłbyś otrzymać wynagrodzenie. Następnie zabierz się za działanie, nie stój w miejscu. Tylko od Ciebie zależy, czy zrealizujesz własne marzenia.

3. Nie bój się ryzykować

Gdyby wszyscy działali według jednakowych schematów, nie byłoby ludzi, którzy osiągnęli coś wyjątkowego w życiu. Musisz więc wyjść poza utarte schematy działania. Nie bój się ryzykować i nie załamuj się porażkami. One mogą Cię bardzo wiele nauczyć. Wyciągaj z nich właściwe wnioski i próbuj dalej.

4. Ucz się i rozwijaj

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w danej dziedzinie, musisz być w tym naprawdę dobry. Najlepszy. Dlatego rozwijaj się, by osiągać zyski ze swojej działalności, by być odpowiednio produktywnym.

5. Bądź wytrwały

Na każdy sukces składa się niezliczona ilość porażek. Nie da się go bez nich osiągnąć. Dzięki porażkom wyciągamy wnioski i korygujemy swoje myślenie, działanie, strategie. Musimy przy tym, stale dążyć do naszego celu. W związku z tym, ważna jest wytrwałość. To ona jest jednym z zasadniczych składników każdego sukcesu. Podstawa to praca i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu. Biografie wszystkich ludzi sukcesu naznaczone są niezliczoną ilością godzin poświęconych na realizację marzeń. Nic samo się nie zrobi, dlatego nie oszukuj się wmawiając sobie, że wystarczy sam pomysł, a potem już wszystko pójdzie łatwo. Osiąganie sukcesu to ciągła praca, ale dzięki rezultatom tej pracy, wykonujesz ją z radością i nadzieją na dalszy rozwój. Pracujesz dla siebie i na siebie, aby sukces, który osiągniesz, był realizacją Twoich marzeń.

W swojej drodze do sukcesu możesz potrzebować wsparcia. Zapraszam Cię na:

Pozdrawiam,
Iwona Firmanty
Coach ICC, Psycholog, Socjolog, Trener biznesu

Może mogę Cię w czym wesprzeć?

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Iwona Firmanty

Iwona Firmanty

PSYCHOLOG, SOCJOLOG, TRENER, COACH ICC. WŁAŚCICIELKA FIRMY SZKOLENIOWEJ HUMAN SKILLS ORAZ PROJEKTU SUKCES KOBIETY BIZNESU

Zostaw Komentarz

Przeczytaj również: