15 stycznia, 2020

Gdy zaczynasz pracować na własny rachunek

Nowy rok do dobry czas na zmiany i realizację marzeń 🙂

Czy marzysz o założeniu firmy? Prowadzę o lat swoją firmę szkoleniową Human Skills   oraz projekt dla kobiet Sukces Kobiety Biznesu 

Wszystko jest możliwe 🙂 Ustal swoje marzenia i zmień je w cele 🙂

Jeżeli pracujesz na etacie ale dążysz do zmian w swoim życiu i wygospodarowałaś ku temu przestrzeń czasową, zadbaj o kilka spraw.

Jeżeli chciałabyś założyć swoją firmę, to mam dla Ciebie kilka wskazówek 🙂

Lista absolutnie nie wyczerpuje wszelkich wątków ale na sam początek może wystarczyć 🙂

Oprócz planu na biznes i konsekwencji w dążeniu do celu, będzie Ci potrzebna spora doza cierpliwości.

Jeśli zaczynasz pracować z domu – przeorganizuj się.

  1. Wydziel przestrzeń do pracy. Zadbaj o to, żeby mieć stały miejsce tylko do pracy – z biurkiem, laptopem, branżowymi materiałami.
  2. Raczej nie pracuj w kapciach i szlafroku.  Oczywiście samej mi się zdarzało pracować w takim stroju ale rekomenduje Ci bardziej schludny. Twoi domownicy też będzie rejestrować Twoje podejście do tematu. Siadaj do biurka ubrana w swój strój biurowy – wygodny, komfortowy.  To ważne, żeby mózg dostawał jasny sygnał, kiedy przechodzisz w tryb pracy, a kiedy jesteś w trybie regeneracji. Prośba 🙂 Jak wybierzesz dres to zadbaj o to, by miał jakiś fason.
  3. Oddziel pracę od życia prywatnego. Ustal z domownikami jasny sygnał, kiedy jesteś „w pracy”, a kiedy „w domu” – to może być zawieszka z napisem „Nie przeszkadzać” albo po prostu włączona lampka. Dzięki temu unikniesz absorbowania Cię sprawami niezwiązanymi z pracą, a może nawet zyskasz dodatkową siłę wspierającą w postaci motywacji domowników, aby nie odrywać się od pracy. Bądź w tym konsekwentna.
  4. Wprowadź rytuały by stały się nawykami. Wyznacz sobie godziny pracy (albo przynajmniej zaplanuj, ile godzin dziennie pracujesz na swoi celem).
  5. Dziel pracę na bloki. Podziel zadania, które masz do wykonania, na odcinki poprzeplatane czasem na przerwy.

Niebawem ciąg dalszy.

Zapraszam do kontaktu, Iwona Firmanty

Psycholog, Socjolog, Coach ICC, Trener biznesu

Właścicielka firmy szkoleniowej Human Skills

Założycielka projektu Sukces Kobiety Biznesu

Część tekstu pojawiła się w czasopiśmie „Sens”, wydanie specjalne, nr 12/99.TAGS: C

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Iwona Firmanty

Iwona Firmanty

PSYCHOLOG, SOCJOLOG, TRENER, COACH ICC. WŁAŚCICIELKA FIRMY SZKOLENIOWEJ HUMAN SKILLS ORAZ PROJEKTU SUKCES KOBIETY BIZNESU

Zostaw Komentarz

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Ostatnie Wpisy

Social Media

Przeczytaj również:

Iwona Firmanty

Wartość feedback i ważność feedforward

Feedforward skupia się na przyszłości. Marshall Goldsmith, w swojej książce „What Got You Here Won’t Get You There”, przekonuje, że to właśnie feedforward powinien być głównym narzędziem w naszej praktyce życia zawodowego i osobistego, gdyż wzmacnia myślenie przyczynowo – skutkowe.

czytaj dalej »
Iwona Firmanty

Jak zbudować swoją markę w organizacji

Kreuj wizerunek profesjonalisty i buduj swoją markę wewnątrz organizacji. Kluczem jest świadomość własnych kompetencji, pewność siebie, asertywność, umiejętność autoprezentacji. Zastanów się, czy wiesz… : Jak

czytaj dalej »
Iwona Firmanty

Jak przygotować spotkanie biznesowe

Spotkania biznesowe są okazją do osiągania różnych celów. Poza skupianiem się na interesach stron, warto również świadomie kształtować komunikację interpersonalną. To dzięki spotkaniom na żywo

czytaj dalej »