25 kwietnia, 2021

Jak korzystam z moich talentów wg. Gallupa podczas pracy coachingowej?

Z pojęciem talentów w mojej praktyce zawodowej spotykam się już od lat – jako konsultant ds. HR, jako trener, jako coach czy jako psycholog. Bliską mi zasadą jest to, że każdy z nas posiada talenty, czy innymi słowy, potencjał. Jeżeli świadomie będziemy pracować nad jego rozwojem i świadomie nim pokierujemy, możemy wzmocnić swoje wyniki zawodowe, a nawet dopasować do siebie najlepszą ścieżkę kariery. Chodzi o to, aby dążyć do stanowiska, w którym czujemy się kompetentni, jak ryby w wodzie, a inni z kolei widzą nas jako ekspertów w swojej dziedzinie.

Oczywiście istnieje szereg możliwości poznawania swoich talentów. Podczas swojej certyfikacji na coacha (ICC), spotkałam się z określeniem Talenty wg Gallupa, odnoszącym się do bardzo rzetelnego narzędzia badawczego. O co chodzi? Instytut Gallupa, który od ponad 40 lat prowadzi badania na całym świecie nad mocnymi stronami, wyłonił listę 34 talentów oraz narzędzie ich pomiaru tzw. Test Talentów wg Gallupa. Po jego wykonaniu, dowiadujemy się, które z 34 talentów stanowią nasz największy potencjał (tzw. TOP 5).

Pokażę Wam, jak możemy wykorzystywać swoje talenty w codziennej pracy. Oto moje TOP 5 w kontekście jednego z moich zawodów – Coacha:

  1. Maksymalista. W trakcie sesji coachingowych, skupiam się na silnych stronach mojego klienta. Dobierając właściwe narzędzia rozwojowe, stymuluję doskonałość osobistą i zespołową. To co jest dobre, przekształcam w doskonałe.
  2. Osiąganie. W trakcie procesu coachingowego, ważna jest dla mnie wydajność mojego klienta, jego kluczowe kompetencje.  Uważam, że ciężka praca się opłaca, o ile jest wcześniej zaplanowana i przemyślana.  Zdarza mi się również mocno kierować intuicją. Mając w sobie duży zapas sił życiowych, dzielę się nim z moim klientem.
  3.  Bliskość. Dążę do nawiązania autentycznej, bliskiej relacji coachingowej z moim klientem i sprawia mi to radość. Czerpię głęboką satysfakcję, pracując z klientem jak z przyjacielem, któremu pomagam realizować jego cele.
  4. Wiara w siebie. Kieruję się podejściem, że każdy z moich klientów coachingowych jest kowalem swojego losu. Z całym szacunkiem dla przeżyć klienta z przeszłości, w naszej pracy, skupiam się na tzw. “tu i teraz” oraz na przyszłości.  Talent “Wiara w siebie” powoduje, że mam zdolność oraz pewność siebie w obszarze podejmowania ryzyka i decyzji. Tym podejściem wzmacniam moich klientów w podejmowaniu ich własnych decyzji.
  5. Indywidualizacja. Kieruję się indywidualnym podejściem do każdego klienta coachingowego i jego przeżyć, a cele coachingowe czy narzędzia dopasowuję do danej osoby.  Jestem zaintrygowana niepowtarzalnością każdej osoby. Posiadam intuicję rozumienia, dlaczego każdy klient różni się od siebie i jak wzmocnić wydajność danej osoby.

Serdecznie polecam również i Tobie poznanie swoich Talentów wg Gallupa. Pamiętaj jednak, że posiadanie danego talentu, nie jest równoznaczne z tym, że umiemy z niego z korzystać. Aby talent był naszą mocną stroną, musi być używany świadomie i dojrzale.

Zainteresował Cię temat świadomości własnego potencjału? Świetną okazją do zgłębienia wiedzy, będzie dla Ciebie udział w bezpłatnym webinarium z ekspertką, Martą Orzeł, z którą na co dzień współpracujemy przy projektach rozwojowych w mojej firmie szkoleniowej. Widzimy się zatem z Martą online już 06.05.2021 r. o godzinie 15:00! Co najistotniejsze, Marta jest certyfikowanym konsultantem talentów wg Instytutu Gallupa i podczas wydarzenia podzieli się z Tobą swoją wiedzą oraz doświadczeniami.

Zapisz się i widzimy się już w przyszły czwartek! 🙂

Dowiedz się więcej na temat pojęcia talentów, narzędzia do ich odkrywania oraz obszarów, w których Human Skills może Cię wesprzeć:

TALENTY WG. GALLUPA Dowiedz się jakie masz talenty i jak wykorzystać je w swojej karierze zawodowej.

Jeżeli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się ze mną!

Pozdrawiam,

Iwona Firmanty

Psycholog, Socjolog, Coach ICC, Trener biznesu

iwonafirmanty@humanskills.pl

Może mogę Cię w czym wesprzeć?

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Iwona Firmanty

Iwona Firmanty

PSYCHOLOG, SOCJOLOG, TRENER, COACH ICC. WŁAŚCICIELKA FIRMY SZKOLENIOWEJ HUMAN SKILLS ORAZ PROJEKTU SUKCES KOBIETY BIZNESU

Zostaw Komentarz

Przeczytaj również: